Korrupsion e kontrabandë, lihen në burg 2 doganierë dhe 2 policë të Qafë Thanës

Shqipëria

Korrupsion e kontrabandë, lihen në burg 2 doganierë dhe 2 policë të Qafë Thanës

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 13:44
Foto ilustrim

Gjykata e Pogradecit ka lënë burg dy policët dhe dy doganierët e arrestuar në Qafë Thanë pak ditë më parë, të cilët u kapën duke transportuar mallra ushqimorë të futura kontrabandë nga Pika e Kalimit Kufitar “Qafë Thanë”, duke shmangur detyrimet doganore.

Konkretisht me kërkesë të prokurorisë, gjykata la në burg Julian Poce, Arjan Hajrulla, Fisnik Mahmutllari dhe Vladimir Bardhi.

Ndërsa 3 tregtarët e ndaluar Julian Hila, Bule Hila dhe Florenc Gega, janë lënë në arrest shtëpie.

Masa e sigurisë sapo ka përfunduar në Gjykatën e Pogradecit.

Dhoma e Avokatisë se Pogradecit nuk i ka bojkotuar masat e sigurisë dhe te ndaluarit janë përfaqësuar ne proces nga avokatët e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat