Aksident i rëndë me një të plagosur, makina del nga rruga. Duhej ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë shoferin nga mjeti

Shqipëria

Aksident i rëndë me një të plagosur, makina del nga rruga. Duhej ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë shoferin nga mjeti

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 14:34
Foto ilustrim

Një makinë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën në Maliq.

Policia konfirmoi se kanë marrë dëmtime drejtuesi I. C. dhe pasagjeri shtetasi Sh. C., të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Korçës.

Burimet thanë për Panorama se drejtuesi i mjetit është plagosur rëndë me dëmtime të shumta në trup.

Mësohet se është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë shoferin nga makina. Raportohet se gjendja e tij paraqitet e rëndë.

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 25.06.2022, rreth orës 13:50, jemi njoftuar se në aksin rrugor Maliq-Pogradec, në afërsi të fshatit Gurishtë, Maliq, shtetasi I. C., duke drejtuar mjetin tip “Audi”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë kanë marrë dëmtime drejtuesi I. C. dhe pasagjeri shtetasi Sh. C., të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat