E mitura shkon në spital e plagosur me armë zjarri, çfarë ka ndodhur në Peshkopi! Informacionet e para nga policia

Shqipëria

E mitura shkon në spital e plagosur me armë zjarri, çfarë ka ndodhur në Peshkopi! Informacionet e para nga policia

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 18:07
Foto ilustrim

Një 16-vjeçare është dërguar në spitalin e Peshkopisë pasditen e sotme e plagosur me armë zjarri.

Sipas policisë, nga informacionet paraprake, dyshohet se ajo është vetëplagosur me armë gjahur.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet lidhur me plagosjen.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 17.00, është dërguar për të marrë ndihmë mjëkësore në spitalin e Peshkopisë një shtetase rreth 16-vjeçe, banuese  njësinë Administrative Kastriot, e cila nga deklarimet paraprake të familjarëve të saj, dyshohet se është vetëplagosur me armë gjahu.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat