Zbardhen emrat/ Ja kush janë kryetarët e rinj të degëve të PS në 61 bashki

Shqipëria

Zbardhen emrat/ Ja kush janë kryetarët e rinj të degëve të PS në 61 bashki

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 19:24
Foto ilustrim

Partia Socialiste ka zbardhur emrat e rinj te kryetarëve të degëve për 61 bashki. I vetmi kryetar me një staturë të lartë politike është Erion Veliaj, i cili do të vazhdojë të jetë sërish kryetari i PS për Tiranën.

EMRAT

Qarku Shkodër

Shkodër- Ilmi Lakti, Miral Petani

Malësi e Madhe- Lulzim Zaraj

Vau i Dejës- Kristjan Shkreli

Pukë- Anjeza Doda dhe Pajtim Zeqiri

Fushë Arrëz Ervin Doda

Qarku Kukës

Kukës- Anila Sokoli, Besmir Lamallari

Has- Do të ripërsëritet procesi

Tropojë- Egzon Bashkurtaj

Qarku Dibër

Dibër-Alma Selami, Danjel Gjura

Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri

Klos- Armando Gjini

Mat- Hasan Pasha dhe Lindita Barci

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat