Erkand Qerimaj, medalje argjendi në Lojërat Mesdhetare/ Veliaj uron pëshëngritësin

Shqipëria

Erkand Qerimaj, medalje argjendi në Lojërat Mesdhetare/ Veliaj uron pëshëngritësin

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 20:15
Erkand Qerimaj, medalje argjendi në Lojërat Mesdhetare/ Veliaj uron pëshëngritësin

Një ditë pas Luiza Gegës, e cila fitoi medaljen e artë ne 3000 metra me pengesa, Erkand Qerimaj i ka dhuruar sot Shqipërisë medaljen e katërt në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Kampioni i Europës i cili mori medaljen e Argjendtë në Algjeri në stilin e shkëputjes, u urua nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Go Albaniaaa, go Tiranaaaa! Medalje e Argjendtë pëer Erkandin tonë,” – shkruan Veliaj krah fotove të peshëngritësit që ngriti sërish lart flamurin shqiptar në “Oran 2022”.

Kjo është medalja e katërt e Shqipërisë në Algjeri, pasi atletja Luiza Gega fitoi medaljen e Artë në garën 3000 metra me pengesa. Gjithashtu medalje të artë mori edhe mundësi Zelimkhan Abakarov që u shpall kampion në peshat 65 kg në stilin e lirë. Ndërsa një medalje të tretë bronzi e ka marrë mundësi Islam Dudaev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat