Hekurat e kalçetos i morën jetën 22-vjeçarit në Sarandë, ekspertiza: Ishte fatkeqësi

Shqipëria

Hekurat e kalçetos i morën jetën 22-vjeçarit në Sarandë, ekspertiza: Ishte fatkeqësi

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:25
Foto ilustrim

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e ditës së djeshme të ndodhur në Sarandë, ku për shkak të motit të keq, skeleti i  një kalçetoje u shemb duke i marrë jetën 22-vjeçarit Armando Kamza.

Mësohet se policia ka shoqëruar pronarin e kalçetos dhe dy punonjësit. Pas verifikime të kryera, ngjarja është konsidruar si fatkeqësi natyrore, pasi ambienti ishte brenda standardeve.

Bashkë me 22-vjeçarin kanë qenë duke luajtur edhe i atij i tij dhe vëllai i vogël.

I riu mori plagë të shumta dhe fillimisht u dërguar në spital por nuk ka mundur të mbijetojë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:50, te “Ura e Gajdarit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat