Po mbytej në det, pushuesit dhe dy roje bregdetare shpëtojnë të riun në plazhin e Spillesë

Shqipëria

Po mbytej në det, pushuesit dhe dy roje bregdetare shpëtojnë të riun në plazhin e Spillesë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 15:13
I riu pasi u shpëtua nga mbytja

Një i ri është shpëtuar nga rojet bregdetare në plazhin e Spillesë. Mësohet se dy vrojtuesit Festim Sula dhe August Hoxha kanë bërë heroin ditën e sotme, teksa i kanë dhënë ndihmën e parë djalit që rrezikoi të mbytej.

Roja bregdetare, August Hoxha e ka parë të riun teksa po nxirrej nga deti prej pushuesve që i kishin ardhur në ndihmë fillimisht dhe i ka dhënë ndihmën e parë.

Më pas Fabjan Hallullli është transportuar në drejtim të spitalit me ambulancë, me shenja jete.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat