Tragjedia/ Flet vëllai i 14-vjeçarit që u mbyt në lumin Seman

Shqipëria

Tragjedia/ Flet vëllai i 14-vjeçarit që u mbyt në lumin Seman

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:44
Djali i familjes Sako dilte për të peshkuar për shkak të varfërisë.

Një ngjarje e trishtë ndodhi dje në lumin Seman ku një 14-vjeçar humbi jetën ndërsa kishte shkuar për të kapur peshk.

Për 24 orë policia dhe banorët kërkuan për gjetjen e djalit, teksa sot u gjet i mbytur nga polumbarët.

I mituri vinte nga një familje me probleme ekonomike. Djali i familjes Sako dilte për të peshkuar për shkak të varfërisë.

Ndërkohë për familjen Sako kjo është tragjedia e dytë me të cilën përballen, pasi para 10 vitesh, djali 7 vjeçar i familjes Sako pati të njëjtin fat me djalin që u mbyt dje.

Pas ngjarjes ka folur edhe vëllai i 14-vjeçarit i cili thotë se babai i tyre ka ndërruar jetë dhe se familja mbahet nga nëna.

“Dje isha në Fier. Marr mamanë në orën 5 e pesë. Më thotë se vëllai është mbytur në lumë. Jemi katër çuna dhe kemi katër motra. Vetëm mamaja punon në shtëpi. Vëllai ishte në klasën e tetë,” tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat