Incident në plazhin e Ksamilit, pushuesi rumun pëson dëmtime pas hedhjes me kokë në det!

Shqipëria

Incident në plazhin e Ksamilit, pushuesi rumun pëson dëmtime pas hedhjes me kokë në det!

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 14:17
Foto ilustrim

Një pushues rumun është plagosur ditën e sotme në det pas hedhjes me kokë në një nga plazhet e Ksamilit.

Panorama.al mëson se Catälin – Dumitru Macanu 38-vjeç është transportuar me urgjencë në spitalin e Sarandës ku mjekët kanë konstatuar frakturë në pjesën e qafës dhe paralizë të gjymtyrëve.

Më pas ai është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë për ndihmë të specializuar mjekësore.

Një tjetër incident i ngjashëm ndodhi 6 ditë më parë ku një pushues nga Tepelena pësoi dëmtime pas hedhjes me kokë në det.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat