32-vjeçari me dy emra e i shpallur në kërkim prej një viti, “Sulta” në Elbasan e “fundos”

Shqipëria

32-vjeçari me dy emra e i shpallur në kërkim prej një viti, “Sulta” në Elbasan e “fundos”

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 10:53
Foto ilustrim

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar në Elbasan.

Bëhet fjalë për shtetasin Andon (Ardit) Dusha.

Ai ishte i shpallur në kërkim prej një viti pasi kishte përgatitur terrenin që në tokën e zotëruar prej tij, të mbillte rreth 400 fidanë me kanabis.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit “Sulta” të realizuar në njësinë administrative me të njëjtin emër.

Njoftimi i Plotë:

DVP Elbasan

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme, për kapjen e personave në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Sulta”.

Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i kërkuar për kultivim të rreth 400 fidanëve kanabis, në vitin 2021, në njësinë administrative Sultë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gramsh, në bashkëpunim me shërbimet operacionale të DVP Elbasan, në kuadër të operacionit policor të koduar “Sulta”, kapën dhe ndaluan shtetasin A. D., 32 vjeç, banues në Elbasan.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë Elbasan i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg “, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Në korrik të vitit 2021, në tokën në pronësi të 32-vjeçarit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, si rezultat i kontrolleve masive të territorit, kanë gjetur dhe sekuestruar rreth 400 fidanë kanabis të kultivuar në gota plastike, gati për t’u mbjellë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat