Grabiti 120 euro dhe dokumente personale të shqiptarit, 23-vjeçari grek ‘zhdepet në dru’ dhe përfundon në polici

Shqipëria

Grabiti 120 euro dhe dokumente personale të shqiptarit, 23-vjeçari grek ‘zhdepet në dru’ dhe përfundon në polici

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:27
Ilustrim

23-vjeç, u nis për të grabituar një shqiptar në Volos të Greqisë por ngjarja mori tjetër rrjedh nga se i riu e kishte menduar.

Autori i ishte afruar 54-vjeçarit nga pas, teksa ai po ecte i shkujdesur.

E ka goditur  me duar dhe këmbë si dhe e ka hedhur në tokë. Më pas ka grabitur 120 euro dhe dokumente personale nga xhepi i pantallonave të shqiptarit dhe është larguar.

Por në vend që të dorëzohej pas atyre goditjeve të marra nga i riu grek ai e ka ndjekur grabitësin së bashku me një shtetas që ka kuptuar se çfarë ka ndodhur.

Shumë shpejt ata arritën ta kapin grabitësin.

Ata i dhanë një ‘mësim’ të mirë. E  kanë kapur dhe i kanë ‘dhënë’ një ‘dru të mirë’ përpara se policia të vinte ta merrte.

 I riu u dërgua në Sigurim, ku ndaj tij u ngrit akuza për grabitje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat