Përfshihet nga flakët shtëpia në Lushnjë, plagoset pronari i banesës! 68-vjeçari përfundon në spital, mori djegie në trup

Shqipëria

Përfshihet nga flakët shtëpia në Lushnjë, plagoset pronari i banesës! 68-vjeçari përfundon në spital, mori djegie në trup

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 23:19
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne në në lagjen “Gafurr Muço” të Lushnjës, rreth orës 21:00, ku një banesë është përfshirë nga flakët.

Policia bën me dije se si pasojë e zjarrit, pronari me iniciale P. M., 68 vjeç ka marrë dëmtime trupore dhe është transportuar në spital, ku gjendet nën kujdesin e mjekëve.

Nga ana e tij, grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Njoftimi:

Lushnjë / Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, në lagjen “Gafurr Muço”, Lushnjë, në banesën e shtetasit P. M., 68 vjeç, ka rënë zjarr dhe për pasojë ka marë djegie në trup shtetasi P. M. i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat