Temperaturat arrijnë në -4 gradë, meteorologu tregon se ku pritet të ketë reshje dëbore nesër

Shqipëria

Temperaturat arrijnë në -4 gradë, meteorologu tregon se ku pritet të ketë reshje dëbore nesër

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 14:06
Foto ilustrim

Dita e sotme ka nisur me dominimin e kthjellimeve si në zonat e ulëta dhe në zonat malore. Meteorologu Hakil Osmani parashikoi në një intervistë për Euronews Albania se sot nuk pritet që të ketë reshje shiu.  

Dita e sotme ka sjelle një rënie të temperaturave, ku në zonat malore kanë shkuar deri në -4 gradë.

Ndërsa nesër pritet të ketë një rritje të temperaturave.

Përsa i përket kushteve atmosferike, nesër do të ketë më shumë vranësira në zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në juglindje do të ketë edhe reshje dëbore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat