Po përgatitej për ta vrarë një qytetar me kallashnikov, Policia arreston një 65-vjeçar

Shqipëria

Po përgatitej për ta vrarë një qytetar me kallashnikov, Policia arreston një 65-vjeçar

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 22:52
Foto ilustrim

Një 65-vjeçar është arrestuar nga forcat e policisë në plazhin e Golemit.

Burime për Abc bëjnë me dije se në momentin e arrestimit, në banesën e tij në fshatin Karpen, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan një armë kallashnikov dhe 2 karikatorë.

Ismail Sopi është prangosur nën akuzën e armëmbajtjes pa leje.

Ai sapo ishte kthyer nga Italia dhe dyshohet se kishte konflikte me banorë të zonës.

Ndërhyrja e policisë ka shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm pasi kishte dyshime se 65-vjeçari armën do ta përdorte për të qëlluar ndaj një personi në zonë. /Abcnews.al

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat