Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së

Shqipëria

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së

Më: 22 mars 2023 Në ora: 23:18
Lefter Alla

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisioni Now në Euronews Albania se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe biznesmeni i favorizuar prej tij në tenderin për ujësjellësin përgjoheshin prej 6 muajsh nga SPAK.

Lita tregoi disa detaje nga doja hetimore kur Alla bënte lëvizje të çuditshme.

Ai tha ai u takua me biznesmenin në fjalë në tunele apo makinë.

Kjo nga frika se mos e vëzhgonin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat