Mosbindje civile deri në zgjedhje të parakohshme; paralajmërimi i Berishës

Shqipëria

Mosbindje civile deri në zgjedhje të parakohshme; paralajmërimi i Berishës

Më: 30 maj 2023 Në ora: 00:26
Foto nga emisoni

Mandate mëkati dhe krimi i konsideron ish lideri i PD, Sali Berisha, bashkitë e fituara nga Partia Socialiste më 14 maj.

Në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus, Berisha thekson se ai paraqiti një alternativë që Shqipëria e kishte të nevojshme, ndaj sipas tij alternativa që ai ofron është e duhura.

Në të njëjtën kohë ai paralajmëroi protesta duke thënë se mosbindja civile është e shenjtë.

“Ata janë mandatet e mëkatit dhe ne do i bëjmë të qartë çdo qytetari shqiptarë se ata janë mandate krimi dhe mëkati. Do të përpunojmë alternativën më tërheqëse për ta, duan një kohë gjërat. E ka thënë Mahatma Gandhi mosbindja civile është e shenjtë”, thotë ai. “Kemi programin më të shkëlqyer që ky vend mund të kishte pasur ndonjëherë dhe e kemi me seriozitetin më të madh”m thotë ai.

Berisha fajësoi kryeministrin Rama dhe qeverinë e tij se ka rrënuar ekonominë e vendin në kurriz të të varfërve.

“Po të shohësh Shqipërinë, e zëmë rritja 5% por rriten të pasurit, të varfërit shkojnë edhe më keq nëse ti si qeveri nuk shpërndan, nuk merresh me shpërndarjen e rritjes ekonomike ajo çon në pasurimin e të pasurve dhe varfërimin e të varfërve”, shton ai duke e konsideruar si parim çnjerëzor.

Situata në të cilën ndodhet vendi, sipas Berishës do të sjellë dhe protesta në vazhdim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat