Nikolla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Na bëri të mendojmë, të reflektojmë

Shqipëria

Nikolla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Na bëri të mendojmë, të reflektojmë

Më: 5 dhjetor 2023 Në ora: 09:50
Nikolla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Na bëri të mendojmë, të reflektojmë

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi.

Nikolla ka shprehur ngushëllimete saj dhe thotë se me krijimtarinë e tij, Kabashi na bëri të mendojmë, reflektojmë për problemet e mëdha të shoqërisë.

“Artisti i Merituar Mirush Kabashi u nda sot nga jeta. Por shqiptarët do ta kujtojnë për vepren dhe trashëgiminë e tij. Mirushi ishte një artist i madh. Me krijimtarinë e tij u dha jete veprave të mëdha artistike, nga vendi dhe arti botëror.

Me talentin e tij, me mbi njëqind personazhet që krijoi në skenë dhe në ekran, Mirush Kabashi na bëri të mendojmë, të reflektojmë, shpesh edhe të qeshim, për problemet e mëdha të shoqërisë. U prehsh në paqe, Mjeshtri ynë i madh dhe i paharruar!”, shkruan Nikolla.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat