Samiti për Ukrainën, Beqa: Ajo që e bën të veçantë, është momenti në të cilin ndodhet lufta

Shqipëria

Samiti për Ukrainën, Beqa: Ajo që e bën të veçantë, është momenti në të cilin ndodhet lufta

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 21:24
Mentor Beqa

Politologu, Mentor Beqa u shpreh se ajo që e bën të vecantë samitin është momenti në të cilin ndodhet lufta.

Beqa: Ky nuk është samiti i parë i kësaj natyre.

Kemi patur vitin e kaluar në Greqi një samit të ngjashëm.

Ky është samiti i dytë që bashkon Ukrainën me vendet e europës juglindore.

10 vendet pjesëmarrëse janë vende të vogla.

Kontributi që këto vende mund të japin është minimal.

Në pikëpamje formale dhe strategjike qëndrimi i prerë në unison përkrah Ukrainës natyrisht që është i rëndësishëm.

Ajo që e bën të vecantë samitin, është moment në të cilin ndodhet lufta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat