Kanosi pronarin e një mobilierie, arrestohet 55-vjeçari, në kërkim edhe një i ri! Detajet

Shqipëria

Kanosi pronarin e një mobilierie, arrestohet 55-vjeçari, në kërkim edhe një i ri! Detajet

Më: 21 maj 2024 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Një 55-vjeçar është arrestuar, ndërsa një i ri është shpallur në kërkim, pasi kanë kanosur pronarin e një mobilieri, për ti dhënë një shumë prej 4 mijë eurosh.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në Elbasan, ndërsa 55 vjecari u arrestua teksa merrte shumën e eurove, në mobilierinë e 50-vjeçarit.

Gjithashtu, si bashkëpunëtor për rastin, u identifikua dhe u shpall në kërkim shtetasi A. K., 23 vjeç. Punohet për kapjen e tij.

Njoftimi: 

Kanosi pronarin e një mobilierie, për t’i dhënë 4000 euro, arrestohet në flagrancë, teksa merrte paratë në mobilieri, 55-vjeçari.

Gjithashtu, punohet për kapjen e një 23-vjeçari që dyshohet se ka bashkëpunuar me të arrestuarin, për të kanosur pronarin e mobilierisë.

Sekuestrohen shuma e parave, 2 celularë, si dhe 2 automjete dhe 1 motomjet në përdorim nga 2 shtetasit e implikuar në këtë rast.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm, pas denoncimit të një 50-vjeçari, se kanosej nga 2 shtetas, për t’iu dhënë 4000 euro, specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda të DVP Elbasan kryen një hetim proaktiv, në bashkëpunim me Prokurorinë e Elbasanit, dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Mobilieri ”.

Në kuadër të këtij operacioni u arrestua në flagrancë, teksa merrte shumën e eurove, në mobilierinë e 50-vjeçarit, shtetasi P. B., 55 vjeç. Gjithashtu, si bashkëpunëtor për rastin, u identifikua dhe u shpall në kërkim shtetasi A. K., 23 vjeç. Punohet për kapjen e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat