Mbyllet maratona rinore 2024, aktiviteti që motivon të rinjtë në Elbasan

Shqipëria

Mbyllet maratona rinore 2024, aktiviteti që motivon të rinjtë në Elbasan

Më: 21 maj 2024 Në ora: 14:18
Foto nga vendi i ngjarjes

Maratona Rinore 2024 u mbyll me sukses në qytetin e Elbasanit nuk përzjedhur talente të cilët kanë premisat të korrin sukseset e ardhshme në skenat shqiptare. Ky aktivitet është cilësuar mjaft i rëndësishëm për zbulimin dhe promovimin e talenteve të reja.

Për drejtuesit e arsimit të tilla aktivitete janë të domosdoshme për të motivuar të rinjtë drejt artit dhe për t’i mbajtur larg veseve. 

Në një sallë të tejmbushur, të rinjtë përcollën emocione pafund në këngë, kërcime e interpretime.

I ideuar dhe konkretizuar po në Elbasan rreth 28 vite më parë dhe i përqafuar nga shumë qytete të tjera, Maratona rikthehet sërish për të identifikuar dashuruesit e skenës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat