Berisha uron Kurban Bajramin: Shpresoj që çdo sakrificë të pranohet nga i gjithëfuqishmi dhe t’u kthehet në mirësi

Shqipëria

Berisha uron Kurban Bajramin: Shpresoj që çdo sakrificë të pranohet nga i gjithëfuqishmi dhe t’u kthehet në mirësi

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 22:23
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Kurban Bajramit.

“Shpresoj që çdo sakrificë të pranohet nga i gjithëfuqishmi dhe t’u kthehet në mirësi”, tha Berisha ndër të tjera.

“Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta.

Mirënjohjen më të pakufishme ndaj jush qëndrestare dhe qëndrestare të lirisë, shpresës dhe guximit.

Në emër tuaj, në emër të PD, më së pari dua të uroj besimtarët myslimanë kudo që janë sot, në Shqipëri dhe jashtë saj në këtë natë të shenjtë të Kurban Bajramit.

Nga zemra uroj të gjithë ata dhe çdo shqiptar që çdo sakrificë të pranohet nga i gjithëfuqishmi dhe t’u kthehet në mirësi për vete, familjen dhe vendin e tyre”, deklaroi Berisha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat