Kosova U19 në Maqedoni të Veriut

Volejboll

Kosova U19 në Maqedoni të Veriut

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 15:34
Kosova U19 në Maqedoni të Veriut

Kombëtarja U19 e Kosovës, femrat, me ftesë të Federatës së Voljebollit të Maqedonisë, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar memorial "Branko Hadzi Iljoski - Cakaja".

Ky turne do të zhvillohet mes datave 4-6 gusht në qytetin e Krushevës dhe do të jetë mundësi e mirë përgatitjeje për vashat e Lorik Ilazit, para Kampionatit Ballkanik, i cili fillon më 10 gusht.

Pjesë e këtij turneu, përveç Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, do të jetë edhe Bosnja dhe Hercegovina.

Këto Kombëtare do të zhvillojnë tri ndeshje me njëra-tjetrën, derisa - pas ndeshjes së fundit - do të organizohet një ceremoni përmbyllëse, ku do të ndahen çmimet dhe trofetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat