​Më shumë se 100 fëmijë morën pjesë në festivalin e volejbollit për fëmijë

Volejboll

​Më shumë se 100 fëmijë morën pjesë në festivalin e volejbollit për fëmijë

Më: 18 shtator 2022 Në ora: 16:25
Foto nga vendi i ngjarjes

Në festivalin e volejbollit për fëmijë të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit "CEV School Project" në qytetin e Gjakovës, kanë marrë pjesë më shumë se 100 fëmijë nga shkollat e volejbollit Theranda, Vëllaznimi dhe Feronikeli.

Më shumë se 100 pjesëmarrësit garuan mes vete duke u miksuar, e duke zhvilluar aftësitë sportive dhe kompetitive në sportin e volejbollit,

Ky projekt ka për qëllim zhvillimin dhe masovizimin e volejbollit nëpër shkolla, derisa do të vazhdojë edhe nëpër qytetet tjera të Kosovës gjatë javëve në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat