Liga Gjergj Kastrioti, sfida elektrizuese te femrat dhe meshkujt

Volejboll

Liga Gjergj Kastrioti, sfida elektrizuese te femrat dhe meshkujt

Më: 25 janar 2023 Në ora: 11:50
Pamje nga një ndeshje

Liga Gjergj Kastrioti, eveniment i volejbollit për klube mes Shqipërisë dhe Kosovës, do të zhvillojë sot dhe nesër takimet e javës së pestë të fazës në grupe.

Në radhët e femrave tërheq vëmendje derbi Partizani-Tirana, takim i vlefshëm për Grupin A, që do të luhet në orën 15:00 në pallatin e sportit “Asllan Rusi”.

Një sfidë tepër interesante, ku përveç rivalitetit të zakonshëm që ofron derbi, kjo ndeshje është shumë e rëndësishme edhe për kualifikimin. Partizani momentalisht renditet në vend të dytë, ndërsa Tirana në të tretin.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, kryesueset e Skënderajt luajnë nesër kundër ekipit prishtinas, M.Technologie.

Në Grupin B sot do të zhvillohen gjithashtu dy ndeshje: Vllaznia-Skënderbeu në Shkodër dhe Drita-Fer Volej në Gjilan. Duke kaluar të meshkujt, kryendeshja e javës do të jetë përballja e sotme në orën 19:00 në “Farie Hoti”, me Tiranën vendëse që pret Erzenin.

Ndeshja e tjetër e Grupit A vendos përballë ekipet e Kosovës, Pejën dhe Skënderbeun. Në Grupin B, Partizani luan sot në transfertë ndaj Vllaznisë, ndërsa java e pestë do të mbyllet nesër me takimin Luboteni-Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat