Ju prezantojmë fotografen shqiptare në Zvicër Kristina Gashi, që sjell foto artistike

Zvicra

Ju prezantojmë fotografen shqiptare në Zvicër Kristina Gashi, që sjell foto artistike

Nga: Maksim Gjokaj Më: 2 mars 2021 Në ora: 21:40
Kristina Gashi

Është e rrallë gjinia femërore në botë teksa janë artiste të apasionuar ndaj aparatit fotografik. Por, mes tyre gjendet edhe shqiptarja Kristina Gashi, e cila me aparatin e saj sjell super fotografi e ku ne veçanti vijnë foto artistike që ajo bën, teksa fotografon nënat shtatzëna dhe fëmijët engjëj të tyre.

Ajo ka tre vite që e ka nisur këtë art me plotë pasion, ndërsa ka dy vite që tashmë e ka kthyer në profesion.

Kristina jeton ne Zvicër me bashkëshortin e saj dhe vajzën, ku edhe me të ka foto të shkrepura mjaft bukur! Drejt studios se fotografes Kristina shkojnë shumë shqiptarë por edhe te nacionaliteteve të huaja, ku mbetën super të kënaqur me punën artistike të saj.

 Mjafton që të klikoni në www.kristina-gashi.ch e të shihni punën e artistes shqiptare.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat