Telegram ngushëllimi

Zvicra

Telegram ngushëllimi

Nga: A. Kosumi Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 19:07
Hasan Avdyli

Të nderuar anëtarë të familjes Avdyli, lajmi për vdekjen e Kryefamiljarit tuaj z. Hasan Avdylit na tronditi thellë në shpirt.

Më lejoni që me rastin e vdekjes së prindit, vllaut tuaj, të ju shpreh ngushëllime të thella dhe të sinqerta të Kryesisë së Degës së LDK-së në Zvicër.

Z. Hasan Avdylin e njohëm si një burrë i urtë dhe i dashur për të gjithë, burrë serioz e i fjalës, patriot dhe antarë i denjë i LDK-së që nga themelimi i saj.

Përkrahës i flakët i Presidentit Dr. Ibrahim Rugova.

Për të kishim nevojë ne të gjithë, bashkëveprimtarët.

Veprat e tija të mira do të mbeten shembull për të gjith ne, në të ardhëmen.

Të nderuar familjar, në këto momente të dhembjes dhe pikëllimit, bashkëndiejmë me ju dhimbje për humbjen e më të dashurit  tuaj, bashkëveprimtarit tonë të nderuar, i cili iku papritmas.

E nderuara familja Avdyli, ju duhet të ndiheni Krenar me Veprimtarin dhe punën e tij.

Baca Hasan na iku heret në amshim!

Do të na mungoj edhe neve!

LDK-së Dega në Zvicër

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat