Ftesë publike nga LDK në Zvicër

Zvicra

Ftesë publike nga LDK në Zvicër

Nga: A. Kosumi Më: 3 maj 2022 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Dega e LDK-së në Zvicër kremton 32 vjetorin e themelimit, jemi krenar për të arriturat e mëdha qe kishte Kosova me LDK-në, kemi arsye të forta qe të festojmë së bashku, të kujtojmë momente të rënda e të vështira por krenare gjatë këtij rrugëtimi 32 vjeçar.

Dega në Zvicër në bashkëpunim me të gjitha Nëndegët e me pjesëmarrje nga degët e mërgatës si dhe kryetarin e LDK-së Prof. Dr. Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë: z. Anton Quni, z. Armend Zemaj, z. Sokol Haliti, z. Shkumbin Gashi, organizon tubim festiv me anëtarët e LDK-së.

Manifestimi do të mbahet më 07.05.2022 duke filluar nga 18.00.

Adresa; LUXORY, Meinstrasse 6, 2540 Grenchen

Në programin festiv kemi paraparë:

- Raporti 32 vjeçar i punës së LDK-së dega në Zvicër ( Ahmet Kosumi – kryetar)

- Fjala e kryetarit të LDK-së Prof. Dr. Lumir Abdixhiku

- Ndarja e mirënjohjeve për aktivistë

- Shpërndarja simbolike e librezave të anëtarëve të rinj

- Programi Muzikorë me vëllezërit “MZIU”

- Ansambli i mirënjohur i valleve “VATRA “ nga Büllach

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat