Thirrje për Angazhim në Kosovë të Profesionistëve nga Diaspora Kosovare dhe plotësimit të anketës “Potenciali Ekonomik & Investues i Diasporës Kosovare'”

Zvicra

Thirrje për Angazhim në Kosovë të Profesionistëve nga Diaspora Kosovare dhe plotësimit të anketës “Potenciali Ekonomik & Investues i Diasporës Kosovare'”

Më: 28 korrik 2022 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Thirrje për plotësimin e anketës së hulumtimit “Potenciali Ekonomik & Investues i Diasporës Kosovare”.

GERMIN është duke realizuar hulumtim “Potenciali Ekonomik & Investues i Diasporës Kosovare”që ka për qëllim të hedhë dritë mbi kapacitetet investues financiar të diasporës, llojeve të investimeve si dhe vullnetin aktual të diasporës për të investuar në Kosovë.

Plotësimi i anketës merr kohë më së shumti 8 minuta, ndërsa të gjithë të dhënat e juaja do të jenë konfidenciale dhe do të përdoren vetëm për qëllim të këtij hulumtimi. Anketa duhet të plotësohet vetëm nga Diaspora dhe është e qasshme në tre gjuhë (shqip, anglisht dhe gjermanisht).

Hulumtimi “Potenciali Ekonomik & Investues i Diasporës Kosovare” realizohet në kuadër të projektit “Veprimi i Komunave për Riintegrim dhe Diasporë” – MARDI të Caritas Switzerland in Kosovo.

Linkun e anketës mund ta gjeni Këtu dhe këtu

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat