Princi britanik Harry me gruan e tij Megan në Afrikën e Jugut

Afrika

Princi britanik Harry me gruan e tij Megan në Afrikën e Jugut

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 18:26
Princi britanik Harry me gruan e tij Megan në Afrikën e Jugut

Princi Harry dhe gruaja e tij Megan vallëzuan sot gjatë ditës së dytë të turneut të tyre në Afrikë, me një grup mentorësh që mësonin të rinj për të notuar dhe surfuar dhe më pas vizituan xhaminë më të vjetër të Afrikës së Jugut në Cape Town.

Çifti mbretëror vizitoi projektin Waves for Change, i cili u krijua nga një klub i vogël surfi në qytetin Masifumelele në 2009 dhe ndihmon të varfrit.

Duka dhe Dukesha e Sussex janë në udhëtimin e tyre të parë jashtë shtetit që nga lindja e fëmijës së tyre të parë, Archie, të cilin e morën me vete.

Kompleksi Monvabisi gjithashtu strehon Fondin e Bamirësisë Lunch Box, i cili ka përfituar nga donacionet publike të bëra në emër të festimit të lindjes së djalit të tyre Archi.

Më vonë gjatë ditës, Duka dhe Dukesha e Sussex vizituan xhaminë më të vjetër të Afrikës së Jugut Auvul në Bo-Kap, një nga lagjet më të vjetra të banimit të Cape Town.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat