Nga këto komuna vijnë rastet e reja

Aktuale

Nga këto komuna vijnë rastet e reja

Nga: N.Sh Më: 22 janar 2021 Në ora: 15:12
Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga virusit Covid-19  janë shënuar 289 raste të reja, ndërsa 303 persona janë shëruar.

Rastet pozitive vijnë nga komunat: Prishtinë 107 raste, Gjakovë 22 raste, Podujevë 22 raste, Lipjan 19 raste, Gjilan 14 raste, Fushë-Kosovë 13 raste, Ferizaj 12 raste, Pejë 10 raste, Prizren 10 raste, Drenas 9 raste, Kamenicë 8 raste, Rahovec 8 raste, Viti 8 raste, Obiliq 5 raste, Klinë 4 raste, Suharekë 4 raste, Malishevë 3 raste, Vushtrri 3 raste, Istog 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Dragash, Graçanicë dhe Kaçanik.

Deri më tani, gjithsej raste të konfirmuara pozitiv në Kosovë janë 57317, kurse të shëruar 50487.

Numri i të vdekurve është1447.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat