Nuk ndalen sondazhet, publikohet në këto momente i kompanisë izraelite për zgjedhjet në Kosovë: Këto janë rezultatet

Aktuale

Nuk ndalen sondazhet, publikohet në këto momente i kompanisë izraelite për zgjedhjet në Kosovë: Këto janë rezultatet

Më: 22 janar 2021 Në ora: 21:49
Albin Kurti

Vetëvendosje do të fitojë 50.83 për qind të votave, sipas një sondazhi të realizuar nga një kompani izraelite.

Sipas sondazhit, Vetëvendosje do të fitojë 50.83 për qind, PDK 16.94 për qind, LDK 15.97 për qind, AAK 6.98 për qind dhe Nisma 2.95 për qind.

Matja është bërë vetëm në zona urbane, në 11 qytete të Kosovës.

Qytetet ku janë anketuar qytetarët janë: Prishtina, Prizreni, Mitrovica, Ferizaj, Istogu, Skenderaj, Peja Gjakova, Podujeva, Gjilani dhe Deçani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat