​Përfundon takimi Hoti-Lajçak

Aktuale

​Përfundon takimi Hoti-Lajçak

Më: 2 mars 2021 Në ora: 09:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar 09:55) - I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak takoi edhe kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Pas këtij takimi, nuk pati prononcime për media dhe të njëjtat nuk u lejuan as të marrin pamje.

Vizita e Lajçakut te Hoti ishte menjëherë pas asaj që pati me presidenten në detyrë, Vjosa Osmani, dhe konferencës së përbashkët për media.

Lajçak mbërriti pasditen e djeshme në Prishtinë dhe të parin takoi kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me të cilën diskutuan rreth dialogut Kosovë-Serbi.

***

Miroslav Lajçak ka përfunduar takimin me Vjosa Osmanin.

Pas tij, ai ka shkuar në kryeministri.

Ka nisur takimi i përfaqësuesit specialit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, me kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti.

Në këtë takim mediat nuk janë lejuar as të marrin pamje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat