10 më të votuarit e Lëvizjes Vetëvendosje

Aktuale

10 më të votuarit e Lëvizjes Vetëvendosje

Më: 4 mars 2021 Në ora: 11:11
Glauk Konjufca

Lëvizja Vetëvendosje është partia fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit të mbajtura në Kosovë.

Vetëvendosje mori përkrahjen më të madhe të qytetarëve me mbi 48%, duke siguruar kështu 58 ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Tashmë kur edhe janë publikuar listat e atyre që siguruan më së shumti vota bëhen të diture dhe 10 emrat më të votuar në listën e VV-së.

Vjosa Osmani, Glauk Konjufca, Arben Vitia, Donika Gërvalla-Schwarz, Vasfije Krasniqi-Blair, Mimoza Kusari-Lila, Avni Dehari, Armend Muja, Hekuran Murati, Haxhi Avdyli, janë 10 më të votuarit e kësaj liste.

Më poshtë keni listën e plotë:

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat