Adriana Matoshi tregon se kush ia bëri ftesën që t’i bashkohet Vetëvendosjes

Aktuale

Adriana Matoshi tregon se kush ia bëri ftesën që t’i bashkohet Vetëvendosjes

Më: 10 prill 2021 Në ora: 08:56
Adriana Matoshi dhe Albni Kurti

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi ka treguar se kush i bëri ftesë që t’i bashkohet Vetëvendosjes.

Ndryshe, Matoshi e cila ka qenë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë 10 mijë e 403 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ajo ka lënë pas me vota edhe deputetët e mëhershëm të kësaj partie.

“Në Lëvizjen Vetëvendosje kam shumë miq, njësoi si në parti të tjera që kam shumë miq, në Vetëvendosje kam edhe shokë edhe mendimet e ideja e tyre janë përputh me të mijat”, tha Matoshi.

“Unë Albinin e çmoi shumë si njëri si intelekt si njëri paqësor si njeri i pakorrektuar, e kam fol edhe me Albini, oferta sigurisht është bërë prej Albinit e njerëzve për rreth tij”, deklaroi Adriana Matoshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat