Albulena Haxhiu ndihet e shqetësuar, kjo është arsyeja

Aktuale

Albulena Haxhiu ndihet e shqetësuar, kjo është arsyeja

Nga: A.Morina Më: 16 prill 2021 Në ora: 22:57
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar përsëri në lidhje me rastin e vrasjes së Agonis Tetajt.

Haxhiu u shpreh e shqetësuar me shkeljet e ndikimet që kanë ndodhur në Shërbimin Korrektues të Kosovës.

“Si ministre e Drejtësisë jam shumë e shqetësuar me shkeljet e ndikimet që kanë ndodhur në Shërbimin Korrektues të Kosovës. Këto ndërhyrje dhe çfarëdo shkelje tjetër do të ndalohet dhe adresohet”, shkroi ministrja Haxhiu në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Ministrit të Drejtësisë nuk i lejohen ndërhyrjet në transferet e personave që janë të paraburgosur apo burgosur, siç ishte rasti i ndërhyrjes në rastin e personit që akuzohet për vrasjen e Agonis Tetaj. Kjo është shkelje ligjore.

Si Ministre e Drejtësisë jam shumë e shqetësuar me shkeljet e ndikimet që kanë ndodhur në Shërbimin Korrektues të Kosovës. Këto ndërhyrje dhe çfarëdo shkelje tjetër do të ndalohet dhe adresohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat