“Ja pse LDK i humbë zgjedhjet”

Aktuale

“Ja pse LDK i humbë zgjedhjet”

Më: 23 prill 2021 Në ora: 17:32
Lidhja Demokratike e Kosovës

Ish-deputetja e Kuvendit, tani njohëse e çështjeve politike, Shqipe Pantina, e ka komentuar publikimin e listës së përfituesve nga pakoja ekonomike, nga qeveria Hoti.

Përkundër që Pantina e lë fajtor edhe ministrin e Financave, Hekuran Murati, për publikimin e kësaj liste, po aq fajtore e lë edhe ish-kryeministrin Avdullah Hoti, për shpërndarjen e tyre.

Pantina thotë se kjo është arsyeja pse LDK është duke i humbur zgjedhjet e fundit të 14 shkurtit.

Ja postimi i saj:

Ja pse #LDK i humbë zgjedhjet!
Lista e publikuar nga Ministri Murati me përfituesit me të mëdhenj nga pakoja e rimëkëmbjes ekonomike, është vetëm një pjesë e së vërtetës edhe ajo bile e shtrembëruar. Kjo është tipike cfar bëjë popullistët. Por po aq me faj në këtë rast për (mos) informimin e drejt të qytetarëve është edhe ish Kryeministri Avdullah

Hotii dhe ish ministrja Hykmete N. Bajrami ( kjo e fundit kishte dhënë një shpjegim në facebook por është i pamjaftueshëm) të cilët si opozitarë do duhej të dilnin ne konferencë për medie e të denonconin ministrin Murati për përhapje të lajmeve gjysmë të vërteta e që të çojnë në keq informim të qytetarëve, e të ofronin të vërtetën e plotë lidhur me pakon. Por si shumë herë tjera LDK me ngathtësinë e saj e ndihmon keqinformimin e qytetarë dhe me pas habiten pse humbin në zgjedhje!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat