SHBA kërkon shuarjen e UNMIK-ut

Aktuale

SHBA kërkon shuarjen e UNMIK-ut

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 18:10
Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së është duke u diskutuar për Kosovën dhe aksionin që u bë në Veriun e Mitrovicës gjatë kësaj jave.

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në fjalen e tij ka kërkuar shkuarjen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë.

Ai kërkoj mbylljen e këtij misioni, dhe të ketë një prani tjetër të OKB-sw në Kosovë

Ndrysje, Kosova është duke u përfaqësuar nga presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani.

Kurse, Serbia po përfaqësohet nga Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Selakoviq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat