Voton Lumir Abdixhiku: Sot është festë

Aktuale

Voton Lumir Abdixhiku: Sot është festë

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 10:13
Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka votuar sot në shkollën "Faik Konica", me ç'rast tha se s'ka gjë më të mirë sesa kur qytetarët vendosin për të ardhmen e tyre.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Abdixhiku uroi që kjo ditë e zgjedhjeve lokale të përfundojë sa më mirë.

Abdixhiku: Sot është festë, sepse vendimmarrja u kthehet qytetarëve tanë

"Sot është festë sepse vendimmarrja u kthehet qytetarëve tanë. S'ka gjë më të mirë e më të bukur sesa kur qytetarët vendosin per të ardhmen e tyre. Uroj që kjo ditë të kalojë sa më mirë... dhe të përfundojë si e tillë, dhe në veçanti të uroj 41 mijë votuesit, që për herë të parë sot ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike në një shoqëri të mbarë e të mirë", tha Abdixihiku.

Ai përgëzoi mediat dhe komisionarët e KQZ-së, duke thënë se po kontribuojnë që kjo ditë të shkojë sa më mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat