Hasani ende shpreson për fitore

Aktuale

Hasani ende shpreson për fitore

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 17:50
Xhemajl Hasani

Kandidati për kryetar të Podujevës nga Nisma, Xhemajl Hasani edhe pse mori vetëm 0,54% të votave në këtë komunë, ende shpreson për fitore.

Ai tutje u shpreh se në bazë të informatave që posedon, ka pasur manipulime gjatë votimit.

“Sipas rezultateve preliminare e kam humb garën. Në presim rezultatet përfundimare, nuk i dihet, mundet me ndodh gjithçka. Mundet me ndryshu, ne s`kemi pas komisioner, as vëzhgues, kam informata se kanë vjedh vota, ka pasur manipulime“.

“Kam prit me fitu pa balotazh. Jam bazu në premtime të qytetarëve. Më kanë thënë qe u kry, ma kanë konfirmu votën. E kanë humb një kryetar të mirë. Nuk e kanë vlerësu sakrificën time“, u shpreh ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat