Në Podujevë kërkohet rinumërimi i votave

Aktuale

Në Podujevë kërkohet rinumërimi i votave

Nga: M.H. Më: 25 tetor 2021 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Kandidatët për Kuvend Komunal të Podujevës nga të gjitha subjektet politike kanë drejtuar ankesë tek Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa/KQZ-së.

Kjo ankesë lidhet me mbledhjen e nënshkrimeve për të kërkuar rinumërim të plotë të fletëvotimeve nga zgjedhjet e 17 tetorit.

Ata tregojnë që kanë siguruar 60 nënëshkrime të kandidatëve për Kuvend Komunal, përcjell “Bota sot”.

Kjo ankesë do ju dërgohet për nënshkrim edhe kandidatëve për kryetar të Komunës të të gjitha subjekteve politike në Podujevë.

Kumtesa gjithashtu bënë të ditur që ka pasur keqpërdorim të votave duke shtuar që kanë fakte të tjera.

Shkrimi i plotë

Te nderuar...

Ne kandidatët për Kuvend Komunal të Podujevës nga të gjitha subjektet politike, kemi iniciuar mbledhjen e nënshkrimeve nga të gjithë kandidatët për Kuvend Komunal në zgjedhjet e 17 tetorit për të kërkuar rinumërim të plotë të fletëvotimeve.

Deri më tani kemi siguruar mbi 60 nënshkrime të kandidatëve për Kuvend Komunal.

Kjo ankesë do të ju dërgohet për nënshkrim edhe kandidatëve për kryetar të Komunës të të gjitha subjekteve politike në Podujevë.

Qëllimi i kësaj ankese është të ruhet vullneti i qytetarve i shprehur me votë.

Presim që të gjithë kandidater për kryetar të Komunës t'a nënshkruajnë këtë ankesë:

Floretë Zejnullahu

Ekrem Hyseni

Shpejtim Bulliqi

Besnik Tahiri

Xhemajl Hasani

Gazmend Islami.

Image
Ankesa
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat