“Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë, Hero e Komandant”

Aktuale

“Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë, Hero e Komandant”

Nga: M.L. Më: 26 tetor 2021 Në ora: 18:26
Kolonel Tahir Zemaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka përkujtuar xhaxhain e tij, Kolonel Tahir Zemajn nëpërmjet një postimi në Facebook.

Zemaj, ka publikuar një fotografi kolonelit ndërsa ka shkruar se ai është motive i tyre, hero e komandant.

“Ti je motivi jonë! Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë, Hero e Komandant”, shkroi Zemaj në Facebook.

Kolonel Tahir Zemaj, së bashku me djalin e tij Enisin dhe kushëririn Hasanin, u vranë më 4 janar të vitit 2003 në qytetin e Pejës në rrethana misterioze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat