​Këto janë rezultatet përfundimtare në 20 komuna

Aktuale

​Këto janë rezultatet përfundimtare në 20 komuna

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 12:33
Foto ilustrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur të shtunën rezultatet përfundimtare për 20 komuna. Këto rezultate i takojnë raundit të dytë të zgjedhjeve të cilat u mbajtën të dielën e kaluar. Megjithatë, nuk është përfshirë edhe Dragashi, për të cilin ka ankesë në Supreme.

Këto janë rezultatet përfundimtare për kryetar në 20 komuna: 

Gjakovë - Ardian Gjini (AAK) me 55,97% të votave

Drenas - Ramiz Lladrovci (PDK) me 54,16% të votave

Gjilan - Alban Hyseni (LVV) me 51,10% të votave

Istog - Ilir Ferati (LDK) me 56.16% të votave

Kaçanik - Besim Ilazi (PDK) me 53,91% të votave

Klinë - Zenun Elezaj (AAK) me 55,16% të votave

Fushë-Kosovë - Burim Berisha (LDK) me 65,45% të votave

Kamenicë - Kadri Rahimaj (LVV) me 53.34% të votave

Obiliq - Xhafer Gashi (Iniciativa Qytetare për Obiliq) 63%

Rahovec - Smajl Latifi (AAK) me 65,19% të votave

Podujevë - Shpejtim Bulliqi (LVV) me 52.06% të votave

Prishtinë - Përparim Rama (LDK) me 50,98% të votave

Prizren - Shaqir Totaj (PDK) me 50.93% të votave

Shtime - Qemajl Aliu (LVV) me 50,67% të votave

Viti - Sokol Haliti (LDK) me 51.44% të votave

Vushtrri - Ferit Idrizi (PDK) me 53,19% të votave

Malishevë - Ekrem Kastrati (NISMA) me 53,10% të votave

Junik - Ruzhdi Shehu (LDK) me 53,80% të votave

Mamushë - Abdulhadi Krasniq (Kosova Demokratik Turk Partisi) me 63,19% të votave

Kllokot - Vladan Bogdanoviq (Lista Serbe) me 55,12% të votave

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat