Publikohen emrat e 107 personave që shkuan në Shqipëri për t’u trajnuar, aty ishin Adem Jashari, Zahir Pajaziti, Sali Çekaj...

Aktuale

Publikohen emrat e 107 personave që shkuan në Shqipëri për t’u trajnuar, aty ishin Adem Jashari, Zahir Pajaziti, Sali Çekaj...

Nga: N. Sh. Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 23:09
Grupi që ishte në Shqipëri për trajnim për luftën në Kosovë

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari ka publikuar emrat e gurpit të parë të dhe dytë të UÇK-së që ishin shkuar për t’u trajnuar në Shqipëri për luftën në Kosovë.

Në këto grupe ishin Adem Jashari, Sali Çekaj, Zahir Pajaziti, Murat Jashari dhe shumë të tjerë.

Në grupin e parë ishin 53 persona, kurse në grupin e dytë 54.

Këto grupe ishin dërguar për trajnim në Shqipëri nga LDK-ja në atë kohë.

Miftari në reagimin e tij thotë se, emrat që janë në këto grupe, nuk kishin asnjë lidhje me LPK-në.

Sipas tij, ata asnjë lidhje nuk kanë pas as me Hashim Thaçi, Kadri Veselin, Xhavit Halitin, Azem Sylën e Adem Grabovcin.

Postimi i plotë:

Mos tregoni përralla

Themeli i UÇK, Adem Jashari, Salih Çeku, Zahir Pajaziti... kurrë as në ëndërr nuk kanë pas kurfar lidhje me LPK-në edhe ma hiq me Hashim Thaçin, as me Kadri Veselin, Xh-Halitin, A-Sylen, A-Grabovcin... me hajnat e fondit ‘Vendlindja Thërret’ e as me hajnat e 3%... këto grupe nuk kishin lidhje as me UDB-në serbe dhe as me shërbimin sekret francez DGSE aleate shekullore e Serbisë!

Grupi parë:

 1. Sali Çekaj
 2. Zahir Pajaziti
 3. Ahmet Hoxha
 4. Bashkim Leci
 5. Zymer Lulaj
 6. Kadri Gubetini
 7. Ismet Çerkini
 8. Artan Gjini
 9. Arsen Hamiti
 10. Fatmir Racaj
 11. Ibush Metushi
 12. Agron Tushi
 13. Fatmir Fejzullahu
 14. Hysni Mehmeti
 15. Afrim Zena
 16. Hysen Agushi
 17. Vehbi Zeqiri
 18. Besim Shehu
 19. Ramiz Ramadani
 20. Halil Halili
 21. Rustem Teneqja
 22. Ahmet Zeqiri
 23. Rexhep Luma
 24. Minush Luma
 25. Sedat Osmani
 26. Ramadan Pajaziti
 27. Shemsi Krasniqi
 28. Remzi Mehmeti
 29. Selami Hasani
 30. Agim Demnika
 31. Ekrem Matoshi
 32. Sami Hasani
 33. Sami Vishi
 34. Azbi Veliu
 35. Ali Guri
 36. Musa Shabani
 37. Ajet Shala
 38. Sejdi Sula
 39. Milazim Miftari
 40. Shaip Haziri
 41. Fadil Begu
 42. Mefail Vishi
 43. Shemsedin Sulejmani
 44. Milaim Gerbeshi
 45. Rexhep Ilazi
 46. Islam Visoka
 47. Ilmi Topalli
 48. Ylber Topalli
 49. Xhevat Qerimi
 50. Bashkim Thaçi
 51. Bajram Kadriu
 52. Shefqet Brajshori
 53. Bajram Miftarit i mungon emri por ishte në grupin e parë.

Grupi i dytë

1. Adem Jashari - hero, Skenderaj.

2. Adem Derguti, Skenderaj.

3. Adem Maksuti,

4. Ahmet Berisha, Prishtinë.

5. Avni Rama, Skenderaj.

6.  Avni Zymeri, Skenderaj.

7.  Beqir Sahiti, Mitrovicë.

8.  Bujar Hazizi, Gostivarë.

9.  Bujar Zeneli, Kumanovë ?!!

10. Dritan Restelica, Podujevë.

11. Ejup Murseli, Mitrovicë.

12. Ekrem Sheholli, Podujevë.

13. Fadil Kodra, Skenderaj.

14. Faris Xhemaili, Tetovë.

15. Fatmir Stavileci, Shkup

16. Faton Gajtani, Prishtinë.

17. Fehmi Beqiri, Tetovë.

18. Ferat Çerkezi,

19. Fikret Halili, Tetovë.

20. Halil Palloshi, Shkup.

21. Hamdi Jaha, Podujevë.

22. Hasan Ferizi, Deçan.

23. Ilaz Kodra - hero, Skenderaj.

24. Ilmi Bajrami, Fushe Kosovë.

25. Ilmi Peci, Mitrovice.

26. Imer Aliu, Mitrovicë.

27. Isa Xhaferi, Kerçovë.

28. Isuf Ismajli, Prishtinë.

29. Jahi Zeqiri, Tetovë.

30. Jakup Limani, Shkup.

31. Lutfi Januzi, Mitrovicë.

32. Mehmet Breznica, Podujevë.

33. Muharrem Bobaj, Prizren.

34. Murat Jashari, Skenderaj.

35. Naim Gubetini, Prishtinë.

36. Nazmi Bajrami, Mitrovicë.

37. Nuri Bexheti, Tetovë.

38. Orhan Ibrahimi, Kumanovë.

39. Osman Ferizi, Deçan.

40 Qenan Haziri, Tetovë

41 Ramadan Begu, Mitrovicë

42. Sahit Jashari, Skenderaj.

43. Samet Ramadani, Gostivarë.

44. Sami Tahiraj, Deçan.

45. Selman Reçi, Shkup

46. Shahin Bejtullahu, Mitrovicë.

47. Shaip Azemi, Podujevë.

48. Shaqir Salihu, Skenderaj

49. Shemsi Zeqiri, Prishtinë.

50. Shkelzen Gjonaj- Deçan.

51. Xhavit Gubetini, Prishtinë.

52. Xhemajl Kelmendi, Fushe Kosovë.

53. Ymer Aliu, …

54. Zejnullah Voca, Mittovicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat