Presidenti i Sllovenisë nesër viziton Kosovën

Aktuale

Presidenti i Sllovenisë nesër viziton Kosovën

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 17:19
Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor nesër do të arrijë për një vizitë në Kosovë.

Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Takimi i Pahorit me Osmanin do të mbahet në ora 10:00, ndërsa me Kurtin në ora 11:20. 

Pahor do të vizitojë edhe kontingjentin slloven në kuadër të KFOR-it, ku do të takohet me komandantin Ferenc Kajari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat