Xhavit Haliti merr një ‘goditje’ edhe nga Gazmend Islami: LVV-ja do t’i fitojë 60% nëse shkojmë në zgjedhje!

Aktuale

Xhavit Haliti merr një ‘goditje’ edhe nga Gazmend Islami: LVV-ja do t’i fitojë 60% nëse shkojmë në zgjedhje!

Nga: N. Sh. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 23:59
Xhavit Haliti

Kreytari i Ballit Kombëtar Demokrat, Gazmend Islami ka reaguar ashpër ndaj Xhavit Halitit dhe Abelard Tahirit.

Ky reagim vjen pas kërkesës për zgjedhejt të reja të tyre.

Islami pyet se a e ka Kosova luksin me shku në zgjedhje për çdo vjet?

Ai tutje thotë se me shku në zgjedhje LVV do t’i fitojë 60%.

Reagimi i plotë:

Politikë e dobët e opozitës, në vend që të merren me probleme që kemi si shoqëri në këtë kohë krize, del njeriu më kontraverz Xhavit Haliti e më vonë shefi i gr.parlamentar të PDK-së Tahiri dhe kërkon zgjedhje!

A ka luksin Kosova me shkue në zgjedhje për çdo vjet, edhe a i ka ba matematikat mirë, a e din ky që me shkue në zgjedhje, ja jep LVV-së armën më të fuqishme që të fitoj e vetme 60%!

Lene qeverin të punoj dhe vetëm nga gabimet e saj mund të përfitoj opozita, ka përfunduar koha e Zanzi Barave!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat