Varroset babai i heroit Hakif Zejnullahu

Aktuale

Varroset babai i heroit Hakif Zejnullahu

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 14:45
Varroset babai i heroit Hakif Zejnullahu

Është bërë varrimi i Sabit Zejnullahut, babait të dëshmorit Hakif Zejnullahu.

Ai ndërroi jetë mbrëmë, ndërkaq lajmin për të e bëri të ditur mbesa e tij, Floreta, me anë të një postimi në Facebook.

Në varrim sot morën pjesë një numër i madh i njerëzve, e në mesin e tyre edhe ish-luftëtari i UÇK-së, Daut Haradinaj.

Djali i të ndjerit, Hakifi, u vra në një pritë të organizuar nga forcat serbe më 31 janar të vitit 1997 në fshatin Pestovë të Vushtrrisë së bashku me Zahir Pajazitin dhe Edmond Hoxhën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat