Anton Quni: Isuf Qeta nuk kërkoi asgjë nga shteti, kreu shërbimin ndaj atdheut dhe faqebardhë i'u kthye familjes

Aktuale

Anton Quni: Isuf Qeta nuk kërkoi asgjë nga shteti, kreu shërbimin ndaj atdheut dhe faqebardhë i'u kthye familjes

Nga: M.L. Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 17:05
Anton Quni me të ndjerin Isuf Qeta

Ish ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka reaguar pas lajmit për vdekjen e ish luftëtarit të Betejës së Koshares, Isuf Qeta.

Përmes një postimi në Facebook, Quni ka shkruar se Isuf Qeta ishte një luftëtar që nuk i frikësohet vdekjes.

Quni theksoi se Isuf Qeta nuk kërkoi kurrë asgjë nga shteti dhe shoqëria, ndërsa dha çdo gjë me zemër e me shpirt.

Postimi i plotë:

Isuf Qeta

Ashtu siç e kisha imagjinua një luftëtar që nuk i frikohet vdekjes, i dashtun për bashkëluftëtar, shpresëdhënës edhe në momente të vështira, fisnik e modest, ashtu ishte Isuf Qeta.

Ai e kreu shërbimin ndaj atdheut dhe pas luftës faqebardhë i'u kthye familjes dhe jetës civile. Ai kurrë asgjë nuk kërkoj nga shteti dhe shoqëria, ai vetëm dha çdo gjë me zemër e shpirt deri në ditën kur i mbylli sytë.

Ngushëllime familjes dhe të gjithë atyre që e njohën!

Lavdi e përjetëshme!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat