Mustafa reagon ndaj VV-së

Aktuale

Mustafa reagon ndaj VV-së

Më: 20 janar 2022 Në ora: 13:42
Besian Mustafa

Deputeti nga radhët e LDK-së, Besian Mustafa, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, pasi që ky i fundit nuk është i pranishëm në sallë në kohën kur po diskutohet për shtrenjtimin e energjisë elektrike.

“Fakti që kryeministri i vendit del nga salla e kuvendit kur fillojmë të debatojmë për rritjen e çmimeve, tregon sa pak rëndësi i jep kjo qeveri  kësaj teme, që për qytetarëve të Kosovës rëndon kuletën e tyre nga dita në ditë”, tha Mustafa.

Tutje Mustafa pati ca fjalë edhe për deklarimin e deputetit Armend Muja.

"Me gjasë, sa herë që Vetëvendosja ballafaqohet ose i ka punët keq, vendos që në foltore ta vendos në foltore deputetin Muja për  të bërë masazhime të lezetshme të statistikave”, u shpreh deputeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat