Viktimë e COVID-19 është një burrë nën 40 vjeç nga Gjakova

Aktuale

Viktimë e COVID-19 është një burrë nën 40 vjeç nga Gjakova

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:10
Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve, është shënuar një viktimë nga Coronavirusi.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, viktima është një burrë nën moshën 40 vjeçare.

Gjatë së enjtes, ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka zhvilluar një takim me Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike në vend.

Latifi, pas mbledhjes ka njoftuar se do të ketë ndryshim të masave kundër përhapjes së COVID-19.

Duke u treguar i rezervuar, Latifi theksoi se mundësia është që lokalet të mbyllen në orën 22:00.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 2 mijë e 708 raste të reja me COVID-19.

Image
Grafika nga Ministria e Shëndetësisë

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat