PDK-ja e voton projektligjin për Gjykatën Komerciale

Aktuale

PDK-ja e voton projektligjin për Gjykatën Komerciale

Më: 21 janar 2022 Në ora: 13:02
Kuvendi

Kuvendi i Kosovës me 74 vota për ka miratuar Projektligjin për Gjykatën Komerciale.

Paraprakisht, të zgjedhurit e popullit miratuan 32 amendamente përcjellëse të këtij projektligji

Edhe për këtë projektligj vetëm deputetët e LDK-së u përmbajtën nga votimi.

Ndërkaq ata të PDK-së votuan PRO.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat